Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamızın temeli ilk olarak, 1954 yılında Mustafa Yalçın ile Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde atılmıştır. Sonra ki yıllarda Servet Yalçın ve Osman Aydoğdu ortaklığı ile devam etmiştir. Osmaniye’de üretim, toptan satış ve pazarlama görevini devralmış ,1996 yılında YALÇINAY TOPRAK MAHSÜLLERİ limited şirketi kurularak Osmaniye’deki tesislerinde çalışmalarına devam etmiştir. Şirketimiz, ilerleyen yıllarda tüm Türkiye’yi kapsayan dağıtım ağını genişletmiş ,yurtdışı ihracat ve ithalat pazarında da söz sahibi bir firma olmuştur.

Şuan III. kuşak olarak Mustafa Yalçın yönetiminde ki firmamızda; tesisimizde hijyenik ortamda işlenen yer fıstığı başta kuruyemiş ve bir çok gıda sektöründeki tesislerin tedariğini sağlamaktadır. Yer fıstığı bir çok türde işlenerek, paketli veya çuvallı olarak kuruyemişçi ve marketler kanalıyla son tüketiciye ulaştırılmaktadır.

    Firmamız; başta Avrupa, Ortadoğu ve Türki Devletleri olmak üzerek yirmiden fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Yalçınay Fıstıkçılık, gıda sicili ve üretim izin belgelerine  sahip ve şu anda da Türk Gıda Kodeksi’ne uygun üretimini son teknoloji makineler aracılığıyla hijyenik ortamda gerçekleştirmektedir.
    Tesisimiz yerfıstığını hammadde olarak alıp kırma, eleme, seçme,kalibrasyon ve çuvallama işlemlerine girdirmektedir.  
    Yalçınay vizyonu “yeniliğin temsilcisi ve kalitede istikrarın adı” olarak, “Sağlıklı Gıda Tüketimine değer katan” misyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir.


Comments are closed.